100% ONLINE MBA STUDIUM, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 31. 07. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Blog

30. květen 2024
Maslowova pyramida potřeb – může MBA studium pomoci k jejímu naplnění?
Maslowova pyramida potřeb je klíčovým modelem v oblasti psychologie a motivace, který se zaměřuje na postupné uspokojování lidských potřeb od základních po nejvyšší.
22. květen 2024
Nevybírejte MBA studium jen podle ceny
Na pomyslné visačce je u studia MBA obvykle uvedená poměrně vysoká cifra, částka, jakou nevydáváte každý den. Přesto by neměla být tím hlavním faktorem, podle kterého se budete při výběru řídit.
2. květen 2024
Tykání a vykání nejen na pracovišti
Přejít od vykání k tykání není jen tak, zvlášť v práci. Změna v oslovování dokáže pořádně zahýbat vztahem.
17. duben 2024
Jak se bránit manipulaci v komunikaci?
Kdy se komunikace stává manipulací? Při projevu a prezentaci se používají techniky, které využívají i hypnotizéři, inzerenti či prodejci, každá komunikace je tak trochu pokusem ovlivňovat publikum.
13. březen 2024
Spánková hygiena a její význam pro manažery
Spánková hygiena je soubor praktik a návyků, které přispívají k dobré kvalitě spánku. Pro manažery, kteří často čelí vysokému pracovnímu tlaku a stresu, je správná spánková hygiena klíčová.
15. únor 2024
Uplatnění etických norem v manažerské činnosti v prostředí soukromých bezpečnostních firem v ČR
Článek PhDr. Mgr. Dávida Dömény, MBA, studenta oboru Executive DBA na CEMI, se zaměřuje na aplikaci etických norem v manažerské praxi soukromých bezpečnostních společností v České republice.
13. únor 2024
Účinné způsoby jak přemoct únavu a být v práci produktivní
Jste často unavení v kanceláři během dne? I když práce není nijak fyzicky náročná, mozek si důsledkem mentálního zápřahu neodpočine. Jak s pocity ospalosti, vyčerpání nebo demotivace účinně bojovat?
1. únor 2024
MBA z pohledu personalisty: Co o vás titul prozradí?
Pracujete jako manažer a přemýšlíte, že své vzdělání a vědomosti posunete o kus dále? Zde je 7 věcí, které o vás prozradí titul MBA!
17. leden 2024
Jak plánovat a využívat kapacity zaměstnanců
Plánování kapacity zaměstnanců je klíčovým prvkem úspěšného řízení podniku. Jaké jsou základní kroky, které by měl každý manažer podniknout při plánování kapacity svých zaměstnanců?
2. leden 2024
Jak efektivněji využívat informace díky metodě „Second Brain“
V moderním světě, kde se informace množí geometrickým tempem, je jednou z největších výzev, jak se postavit čelem této záplavě dat. Řešení se nabízí v podobě metody známé jako "Second Brain"
13. prosinec 2023
Psychologie spotřebitelského chování v marketingu
Spotřebitelské chování je složitý a mnohorozměrný fenomén, který zahrnuje vše od motivací a potřeb, které vedou lidi k nákupům, až po kognitivní a emocionální procesy spojené s rozhodováním.
29. listopad 2023
Feynmanova technika učení: Jak lépe porozumět tématu
Feynmanova technika učení je účinným přístupem k učení, zdůrazňujícím schopnost vysvětlit složité myšlenky prostým a srozumitelným způsobem.
Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.