100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY JEN DO 12. 10. 2023
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

MBA z pohledu personalisty: Co o vás titul prozradí?

15. září 2021
MBA z pohledu personalisty: Co o vás titul prozradí?

Pracujete jako manažer a přemýšlíte, že své vzdělání a vědomosti posunete o kus dále? Nebo se chcete prostě jen dále rozvíjet, neusnout na vavřínech a investovat do svého rozvoje? Pak je pro vás rozhodně vhodnou variantou zisk titulu MBA. Studium, které k zisku tohoto titulu vede, je náročné, ale získáte během něj řadu nových známých, osvojíte si nové znalosti, schopnosti a v neposlední řadě si budete moci přidat ke jménu titul MBA nejen do životopisu.

Zisk MBA titulu s sebou nese řadu výhod, mezi nimi například zvýšení své vlastní hodnoty na trhu práce. Lidé z HR oddělení nebo zkrátka všichni, kteří hledají nové kolegy, si díky titulu MBA uvedeném v životopisu mohou na vás udělat pozitivní názor už od samého začátku. Co o vás titul MBA personalistovi prozradí?

6 věcí, které o vás titul MBA prozradí

Víte, jak vést lidi

MBA studium se soustřeďuje na rozvoj manažerských schopností a umění vést lidi patří k úplným základům. Ať už si vyberete MBA z oblasti marketingu, zdravotnictví, realit, obchodu nebo jiné zaměření, nějakou formu leadershipu nebo koučování si osvojíte vždy. A mít v týmu dobrého lídra je vždy výhrou.

Načerpali jste znalosti od odborníků

Předměty v rámci studia velmi často vyučují odborníci z praxe. Kromě toho, že budete bravurně ovládat teorii, budete mít také výhodu, že jste se setkali během studia s reálnými problémy a naučili se je řešit efektivně a od těch nejpovolanějších.

Myslíte kriticky

Dokážete rychle a správně vyhodnotit situaci, zanalyzovat problémy, vše si zdůvodnit a prozkoumat z různých úhlů pohledu. Myslet kriticky je nutné při jednání s podřízenými i při uzavírání velkých mezinárodních obchodů, v rámci MBA studia si své kritické myšlení procvičujete a zlepšujete za pomoci zkušených lektorů.

Umíte si srovnat priority

Nejen, že dokážete myslet kriticky, také víte, co je potřeba udělat nejdříve a co naopak počká. Dokážete si srovnat priority i při stresových situacích, nepropadáte panice a umíte si zachovat chladnou hlavu, takže je pro vás řešení různých krizí o poznání jednodušší.

Investujete do svého rozvoje

Nestojíte na místě, ale chcete se neustále vzdělávat, získávat nové schopnosti a dozvídat se nové informace ze svého oboru i z oblastí jiných. To, že máte titul MBA o vás říká, že se nebojíte investovat jak čas, tak i peníze do věcí, které pro vás mají smysl a které dokážete v budoucnu využít. V očích personalisty budete také působit více jako aktivní člověk s tahem na branku.

Dokážete si vytvořit síť kontaktů

Studium MBA je také částečně o navazování vztahů – s lektory, spolužáky, ale i o komunikaci. Jako absolvent programu Master of Business Administration již pravděpodobně máte nějakou svou síť kontaktů a nedělá vám problém rozvíjet a udržovat ji dále. Váš nový potenciální zaměstnavatel ve vás tak získá nejen spolehlivého zaměstnance a kolegu, ale člověka, který dokáže firmě přinést nové partnery, klienty, případně investory a podobně.

Pozor ale na to, kde MBA titul získáte

Všichni personalisté (a obvykle i vaši kolegové) se budou zajímat o to, kde jste MBA titul získali, často i jaké studijní moduly jste absolvovali a pod vedením jakých odborníků, mnoho personalistů bude zajímat také vaše diplomová práce a možnosti jejího praktického uplatnění. Mějte přitom na paměti, že personalisté se v oblasti profesního vzdělávání typu MBA velmi dobře orientují, v dnešní době navíc není problém, aby si na stránkách dané instituce vše online ověřili. Pokud tedy MBA titul získáte z instituce, jejíž studium nebudí u personalistů důvěru, může vám to v další kariéře naopak ublížit než prospět. Velmi skepticky se personalisté dívají zejména na instituce nabízející extrémně levné MBA, kde často zcela chybí reálný kontakt s lektory a “studium” probíhá pouze sledováním videí z YouTube apod. To vám u personalistů opravdu plusové body nepřidá.

Institut CEMI, jako jednička v oblasti MBA vzdělávání v ČR a SR, nabízí kvalitní MBA studium v celkem dvanácti oborech v češtině nebo ve dvou v angličtině, a to pod vedením zkušených odborníků z praxe, s nimiž individuálně konzultujete vše potřebné. Kromě oborů s pevným studijním plánem nabízíme i obor Flexi, který si můžete sestavit dle vlastních potřeb a zájmů.

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.