100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 30. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Léto, čas k sebepoznání

29. červen 2020
Léto, čas k sebepoznání

Šumění moře, horské túry nebo procházky po pamětihodnostech či zahálka na gauči – každý si letní odpočinek představuje jinak. Není nadto uvolnit se od denního stresu a načerpat nové síly. Právě v této „zahálčivé době“ si najděte čas také k prozkoumání svých vlastních schopností. Podívejte se na to, v čem jste dobří a na kterých dovednostech musíte ještě zapracovat. Sebepoznání může být bonusem tohoto léta. Porozumíte-li sami sobě, porozumíte lépe i svým zákazníkům a partnerům. Zveme Vás tedy na procházku internetem se sedmi zastaveními u informačních zdrojů, které přinášejí podněty pro rozvoj osobnosti.

Zastavení první: Psychologytoday.com

Tvrdá vyjednávání, vedení lidí a různé podnikatelské strategie, to vše vyvolává značný tlak na psychiku. Abychom to zvládli, je vhodné vědět co nejvíce o sobě. O osobnostních charakteristikách se dozvíte na portálu www.psychologytoday.com, který provozuje vydavatel amerického časopisu Psychology Today. Do časopisu a na portál přispívají renomovaní psychologové a psychiatři.

Jaké příspěvky na portálu Psychologytoday.com vás zaujmou?

Pět osobnostních charakteristik

Poučný článek přibližuje pět různých osobnostních charakteristik. Každý z této „velké pětky“ osobních rysů odráží klíčovou část toho, jak si člověk myslí, cítí a chová se.

 1. Otevřenost vůči zkušenostem zahrnuje aspekty, jako jsou intelektuální zvědavost a kreativní představivost.
 2. Svědomí odpovídá za organizaci, produktivitu a odpovědnost.
 3. Extroverze vyjadřuje společenskou schopnost, asertivita; jeho opakem je introverze.
 4. Soucit - soucit, úcta, důvěra v ostatní.
 5. Neuroticismus jako tendence k úzkosti a depresi.

Otestujte se

Na portálu najdete také test manažerských schopností (v angličtině), který ukáže, jestli jste správný typ na vedení lidí. 

Mnoho inspirace naleznete v článku o umění rozhodovat se. Dozvíte se, jak své rozhodovací schopnosti zlepšovat, jak se vyhnout špatným rozhodnutím, jak na lidi působí, mají-li příliš mnoho možností, mezi nimž se rozhodnout.

Druhé zastavení: portál Verywellmind.com

Portál, za nímž stojí digitální vydavatelská společnost Dotdash, si oblíbí každý, kdo hledá rady a návody ke zlepšení duševního zdraví a nalezení rovnováhy. Autory příspěvků jsou lékaři, terapeuti a sociální pracovníci. Příspěvky mají společný cíl: chtějí přispívat k tomu, aby se lidé cítili šťastní a zdraví.

Jaké příspěvky na portálu Verywellmind.com vás zaujmou?

Třetí zastavení: Forbes

Časopis Forbes o byznysu a podnikání asi znáte. Jeho žebříčky nejbohatších lidí jsou proslulé. Tento původně americký časopis vychází od roku 2011 také v České republice. Příspěvky o sebepoznání, podnikatelských dovednostech a různých strategiích najdete na webové stránce tohoto časopisu, www.forbes.cz .

Jaké příspěvky na portálu Forbes.cz vás zaujmou?

Čtvrté zastavení Podnikání v kostce

Portál s praktickými informacemi o marketingu, podnikatelských plánech, daních i účetnictví apod. Mnoho užitečného se tam dozvíte o pojištění, zaměstnávání i komunikaci. Pro sebepoznání poslouží testy a kvízy. Právě v letních „odpočinkových“ měsících je čas zastavit se a zjistit, jak na tom se svými manažerskými, osobnostními či odbornými předpoklady jste:

 1. Test manažerských předpokladů
 2. Osobnostní předpoklady
 3. Odborné předpoklady

Páté zastavení: Chovani.eu

Portál Chovani.eu je průvodcem po společenském chování a budete-li podle něj řídit, proplujete společenskými akcemi bez přešlapů. Portál však trochu překvapivě uvádí i spoustu rad a analytických článků o manažerských dovednostech.

Jaké příspěvky na portálu Chovani.eu vás zaujmou?

 • 10 psychologických triků úspěšných lidí
 • Dávání úkolů
 • Efektivní porada
 • Mentoring, koučing

Šesté zastavení: Podnikatel.cz

Portál pro podnikatele je rádcem podnikatelů. Ti v něm najdou rady a informace pro každou situaci. Inspiraci najdou na tomto portálu také lidé ve vedoucích pozicích a na různých profesních nebo životních křižovatkách.

Jaké příspěvky na portálu Podnikatel.cz vás zaujmou?

Sedmé zastavení: Blog CEMI

Náš blog je místem, kde se snažíme průběžně přinášet zajímavé manažerské tipy nejen pro zájemce o MBA, LLM, či DBA studium.

Jaké příspěvky na našem blogu vás zaujmou?

Přejeme vám inspirativní léto!

 

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.