100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 30. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Koučink: Forma rozvoje, která vás dovede k cíli

14. březen 2019
Koučink: Forma rozvoje, která vás dovede k cíli

Koučink je metoda osobního rozvoje, která pomáhá lidem stanovit si pracovní či osobní cíle a cesty k jejich dosažení. Pomáhá odhalit nové možnosti, utřídit myšlenky a najít ideální řešení problémů. 

Hlavní myšlenkou koučování je provádět člověka po správné myšlenkové cestě a pomoci mu odhalit odpovědi na jeho otázky. Koučink se uplatňuje nejen při rozvoji v pracovním i osobním životě, ale také při hledání nových nápadů a pro povzbuzení kreativity. 

Kdo je to kouč?

Kouč je člověk, který vás povede při oné cestě za osobním rozvojem. Nejedná se o synonymum slova terapeut, psycholog, mentor ani učitel. Kouč se svým klientem buduje vztah založený na důvěře. Kouč bude vás i vaše myšlenky usměrňovat a snažit se, abyste vy sami odhalili to, co chcete a jak toho dosáhnout. Oproti učitelům, mentorům a konzultantům vám kouč neříká, co máte v životě dělat. Nedoporučuje ani nezakazuje. Nebude vám radit ani vás ovlivňovat názory a příklady jiných lidí. Naopak - pomocí vhodných otázek vás navede k tomu, abyste na odpověď přišli sami. 

Proč využít kouče? 

Koučování a rozvíjení se touto metodou se může jevit jako zdlouhavý a náročný proces. Vše se ale odvíjí od vašeho vnitřního rozpoložení. Dosáhnout “cíle” můžete za pár hodin i za tři měsíce. A ani ta dlouhá cesta nepřijde nazmar. Díky ní vám zapadnou všechny dílky do sebe, plně pochopíte danou problematiku, rozšíříte si své mentální dovednosti a najdete naprosto ideální řešení - to vaše, vycházející přímo z vaší hlavy.

Pro koho je koučink vhodný?

Pro všechny, kteří tápou, hledají, objevují a neví. V posledních letech se koučink dobře uplatňuje u manažerů, vedoucích pracovníků a majitelů společností. Koučink jim pomáhá najít nové pohledy na věc, srovnat si myšlenky, objevit nové techniky vnitřní práce a naučit se přemýšlet komplexně a ve spojitostech. Koučink má proto svoje místo i v rámci manažerského MBA studia, kde je vyučován certifikovaným koučem jako samostatný předmět právě se zaměřením na manažery a podnikatele.

 

Přínosy studia MBA

 

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.