100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 30. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Virtuální asistentka s umělou inteligencí pro MBA studenty

24. květen 2023
Virtuální asistentka s umělou inteligencí pro MBA studenty

Institut CEMI nově nabízí studentům MBA podporu virtuální konzultantky. Pro využití nejschopnější umělé inteligence současnosti, založené na ChatGPT od OpenAI, se rozhodl jako vůbec první vzdělávací instituce v ČR a na Slovensku.

Na virtuální konzultantku pojmenovanou Celeste se mohou studenti institutu CEMI již nyní obracet 24 hodin denně po celou dobu studia s nejrůznějšími dotazy, týkajícími se praktických záležitostí i studijní náplně. Celeste zná například termíny zkouškového období, ale také umí pomoct s brainstormingem témat seminární práce, vysvětlit odborné pojmy nebo informovat o nových trendech v daném oboru. Využívat ji mohou bezplatně všichni studenti MBA na institutu CEMI, komunikovat s ní přitom mohou česky, slovensky nebo třeba anglicky.

„Jsem přesvědčený, že zpřístupnění umělé inteligence v této podobě našim studentům, mezi nimiž jsou v drtivé většině časově vytížení lidé, výrazně usnadní plnění studijních povinností a ušetří jim spoustu času,“ uvedl Mgr. Štěpán Mika, ředitel institutu CEMI, který je největším poskytovatelem MBA studia v ČR a SR s více než 2100 studenty. Jak dodal, jeho škola, zaměřená od samého počátku na online MBA studium, má ambice moderní trendy nejen sledovat, ale také určovat. A implementace umělé inteligence je jedním z kroků, které to potvrzují. „Přestože je umělá inteligence považována za největší game changer poslední doby v mnoha oblastech, nevím o nikom dalším, kdo by ji ve vzdělávání manažerů na úrovni MBA studia využíval, a to ani v zahraničí,“ dodal Mika.

Uměla inteligence v tuto chvíli představuje atraktivní doplněk pro ulehčení online studia MBA, které však stále stojí především na individuálních konzultacích se skutečnými experty na danou problematiku. Pod jejich vedením řeší studenti ve svých seminárních či diplomových pracích konkrétní problémy, s nimiž se setkávají v zaměstnání nebo podnikání, a v tom jim pořád lépe pomohou živí odborníci než umělá inteligence.

Studium MBA prokazatelně mění profesní i osobní život absolventů, kteří si polepší platově, a protože vzroste jejich cena na trhu práce, mají také výrazně větší šanci posunout se v kariéře. Díky nabytým znalostem a dovednostem navíc získávají větší respekt u kolegů a nadřízených a také se posouvají ve smyslu osobního rozvoje.

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.