ROZDÍL MEZI MBA A EXECUTIVE MBA. JE MEZI NIMI NĚJAKÝ?

Obecně je MBA titul profesního vzdělávání, který je udělován jako neakademický titul, a který zároveň vhodně doplňuje a rozšiřuje dosavadní vysokoškolské vědomosti či zkušenosti z praxe. Pokud máte za sebou dlouholetou profesní praxi a hledáte vhodný způsob, jak se posunout dál, jak získat další užitečné informace z oboru, je pro vás studium MBA správná volba. Studium MBA nabízí široké spektrum oborů, ve kterých se můžete nadále profesně vzdělávat a získávat větší uplatnění na trhu. O MBA vzdělávání se často ucházejí ti, kteří mají velký potenciál dosáhnout manažerské pozice, ale i ti, kteří již jako manažeři působí. Své místo si však najde i mezi podnikateli či pracovníky státní správy.

Vzhledem k tomu, že výuka je orientována především na řešení problémů z praxe, jsou ke studiu přijímáni pouze uchazeči s několikaletými pracovními zkušenostmi, případně s teoretickými znalostmi z vysokoškolského studia. Jak již bylo řečeno, MBA studium se zaměřuje na zdokonalení znalostí v oblasti řízení. Podíváme-li se na řízení podniků podrobněji, zjistíme, že je zde hned několik úrovní managementu. Z toho je na první pohled jasné, že odlišné vědomosti uplatní jak lidé na juniorské pozici, tak senior manažeři. Toho jsou si vědomi i vzdělávací instituce, které MBA studium poskytují. Obory vhodné i pro služebně mladší manažery jsou zastoupeny v hojném počtu vedle Executive MBA, které je koncipováno především pro vedoucí pracovníky středního a vyššího managementu.

Od toho je odvozen i samotný název studijního programu – „executive“, tedy výkonný, vedoucí, ale také vedoucí pracovník. Executive MBA je studium obsahově velmi náročné a slouží hlavně ke vzdělávání zkušených manažerů a ředitelů pohybujících se ve vrcholovém vedení firem. Studenti tohoto programu mají obvykle vyšší úroveň profesních zkušeností a více jak desetiletou praxi. Kurzy jsou vedeny skutečnými odborníky z oboru, kteří studenty seznamují s podrobnými detaily fungování v praxi. Úroveň těchto kurzů je díky konkrétním příkladům na mnohem vyšší úrovni, zachází do větších podrobností a rozšiřuje váš pohled na problematiku, se kterou se denně setkáváte. Během studia se seznámíte se zajímavými lidmi z praxe a získáte mnoho cenných kontaktů, protože na tom, koho v kurzu potkáte, záleží stejně jako na kvalitním lektorovi, který kurz vede.

Podobné články

Chci vědět více
Chci vědět více

Máte dotaz ke studiu nebo si chcete nechat zasílat naše newslettery?
Zanechte nám na sebe telefon či e-mail a my vás rádi kontaktujeme.

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení, z jejichž odběru je možné se kdykoli odhlásit.
frame-scrollup