100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 77.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 23. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Proč se vyplatí investovat do vzdělávání zaměstnanců?

7. červenec 2021
Proč se vyplatí investovat do vzdělávání zaměstnanců?

Zajímavý zaměstnanecký benefit, ale také nutnost, pokud chcete ve firmě sledovat vždy ty nejnovější trendy a neustále se posouvat dopředu. Vzdělávání zaměstnanců už dávno není jen bonusem pro jednotlivce, právě díky němu se firma může dále rozvíjet a udržovat si náskok před konkurencí. Proč byste měli do vzdělávání zaměstnanců investovat? A na jaké vzdělávání vsadit?

Investovat do vzdělávání zaměstnanců se vyplatí

Nejste si jistí, zda svým zaměstnancům nabídnout kurzy, workshopy nebo komplexní vzdělání? Nevíte, zda se vám investice do jejich rozvoje vyplatí? Přinášíme vám hned několik důvodů, proč je systematické a dlouhodobé vzdělávání zaměstnanců důležité.

Zvýší se výkon a produktivita 

Díky absolvovaným školením, kurzům anebo rovnou školám se u vašich zaměstnanců zvýší produktivita a výkon v práci. Osvojí si jak nové vědomosti, tak také schopnosti a užitečné triky. Naučí se například pracovat s novými nástroji, načerpají rady od odborníků z praxe nebo najdou úplně nové cesty, kterými se vaše firma může vydat. 

Posílí se motivace a vztahy ve firmě

Kvalitní kurz nebo školení může být pro zaměstnance skvělou odměnou za práci. Osvojené vědomosti pak mohou použít v zaměstnání, osobním životě nebo v budoucnu, kdykoli bude potřeba. Možnost vzdělávat se v oboru se tak pro některé může stát hnacím motorem k tomu, aby byli v práci ještě výkonnější.

Stejně tak různé formy vzdělávání mohou utužit vztahy ve firmě a zlepšit loajalitu zaměstnanců. Teambuilding spojený s workshopem nebo dlouhodobé navštěvování kurzů s kolegy jsou ideální chvíle pro navázání přátelských vztahů. Stmelovací aktivity pak zároveň taky působí na posilování vztahů zaměstnanců k podniku jako takovému.

Usnadníte si nábor zaměstnanců

Tím, že v náborovém inzerátu zveřejníte možnost vybrat si školení dle libosti, dnes již nikoho neohromíte. Naproti tomu propracovaný systém vzdělávání, workshopy se špičkami v oboru nebo možnost rozšířit si své vzdělání o další titul jsou benefity, které jistojistě zaujmou. Nabídněte svým potenciálním zaměstnancům více než ostatní.

Snížíte pravděpodobnost výpovědí

Zaměstnanec, který má možnost se ve firmě rozvíjet, vzdělávat a neustále zlepšovat, mnohem méně pravděpodobněji podá výpověď než člověk, který stojí na místě a nevidí u sebe žádný progres. Díky investování do vzdělávání jedinců si je v podniku udržíte. Nebudete tak muset vynakládat další finance a úsilí na hledání náhrady a případné opakované zaškolování.

Předběhnete konkurenci

Díky kombinaci všech výše zmíněných důvodů se vám podaří udržet si loajální a spokojené zaměstnance, kteří se stanou odborníky ve svém oboru. Nebudete muset řešit fluktuaci zaměstnanců a nekonečný kolotoč vstupních pohovorů, administrativy, úvodních školení a podobně. Budováním odborné základny zaměstnanců tak přeběhnete konkurenci.

Jaké vzdělání pro zaměstnance zvolit? 

Vsadit můžete na klasická jednodenní školení, která jsou dlouhodobě oblíbená, ale také na praktičtější workshopy nebo delší víkendové semináře. Skvělým benefitem jsou i pravidelné každotýdenní jazykové kurzy. V dnešní elektronické době je možné nabídnout zaměstnancům i webináře nebo různá školení přes Skype a podobné platformy. Chcete nabídnout zaměstnancům něco opravdu exkluzivního? Nejen pro manažery doporučujeme studium MBA, díky kterému lze získat větší přehled v oboru, ale také vyšší sebevědomí, prestiž nebo i finanční ohodnocení.

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.