100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 30. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Online vs. prezenční studium

27. únor 2017
Online vs. prezenční studium

Jak vypadá prezenční forma studia, je všeobecně známo. Ne vždy si ale dokážeme představit studium, které je postavené pouze na online formě. Jelikož se nabídka studijních programů online neustále rozšiřuje, přinášíme vám základní srovnání online a prezenčního studia.

Docházení do školy

Pokud studujete prezenční formu, navštěvujete školu denně. Neustále vám někdo hlídá docházku a neomlouvá vás ani špatné počasí, ani to, že se vám ráno nechtělo z postele. Při online formě studia je vaší školou váš byt, vaše kancelář nebo jakékoliv místo, kde se právě nacházíte. Školu, kde jste zapsáni, navštívíte možná jednou, dvakrát za studium. Šetříte čas, který byste jinak věnovali dojíždění do školy, a tím zároveň ušetříte peníze obvykle vynakládané na dojíždění.

 

Jak studium MBA probíhá?

 

Průběh zkoušek

Při prezenční formě jsou zkoušky opravdovým stresem. A je jedno, jestli píšete test nebo vaše znalosti ověřuje sám vyučující. Vždy máte rychlý tep, zpocené ruce, chtěje se vám hlas a nemůžete si vzpomenout na správnou odpověď, i když víte, že jste se pečlivě připravovali a odpověď někde v hlavě máte. Naproti tomu je online zkoušení značně příjemnější. Samozřejmě, že se musíte na zkoušku připravovat a dostat do hlavy stejné množství učiva, ale zkoušku nejen, že děláte ve chvíli, kdy se cítíte zcela připraveni, ale hlavně bez stresu a z pohodlí vašeho domova. Jediným stresem je pro vás časový limit, do kterého musíte test splnit.

Sociální kontakty

Prezenční forma studia je jeden velký sociální kontakt. Poznáváte nové lidi, vytváříte si přátelství a získáváte kontakty, které se vám budou hodit ve vašem osobním i profesním životě. Při online studiu můžete kontakty na budoucí obchodní partnery vytvářet také - a to v rámci komunikačních kanálů navržených právě pro sdílení informací mezi studenty. Navíc budete více komunikovat se svými lektory, kteří vám značně pomohou s posunem ve vaší kariéře.

 

Přínosy MBA studia

 

Online vs. prezenční studium

Stále častěji se budete setkávat s nabídkami na online studium. Na některých typech škol dokonce online formy téměř vyřadily ty tradiční. Příkladem je další profesní vzdělávání (MBA, LLM studium apod.), které vyšlo vstříc uchazečům, kteří jsou značně pracovně vytížení a jiná forma studia by pro ně byla nereálná. Online i prezenční forma studia mají své výhody i nevýhody, ale v každém případě hrají obě důležitou roli v našich vzdělávacích institucích.

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.