100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 77.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 23. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Kdy je nejlepší čas na MBA studium?

29. září 2021
Kdy je nejlepší čas na MBA studium?

Chcete posunout nejen svou kariéru o krok dál a doplnit své vzdělání o MBA titul, ale nevíte, zda je pro vás vhodný? Kdy je možné začít studovat MBA, jak studium probíhá? A je dobré do něj investovat? MBA studium není vhodné pro každého, nejdříve je proto nutné zamyslet se nad tím, zda pro vás bude mít význam.

Kdy začít s MBA studiem?

Titul MBA se i v českém prostředí objevuje čím dál častěji. Oceníte jej při hledání práce v Česku i zahraničí, ale pomůže vám i v současném zaměstnání nebo v seberealizaci. Kdy ale se studiem začít? Jaké jsou podmínky pro přijetí? A jaké předpoklady by měl student MBA mít?

Rozhodně nevynechejte praxi

MBA studium narozdíl od klasického vysokoškolského studia doporučujeme především lidem, kteří již za sebou mají nějakou praxi. Samozřejmě jej mohou začít studovat i čerství bakaláři, inženýři nebo magistři, ale několikaletá pracovní zkušenost v oboru je příslibem toho, že si ze studia odnesete víc. Budete totiž moci vycházet z reálných pracovních situací a problémů, diskutovat zasvěceněji o možných řešeních a aplikovat také své nově nabyté poznatky přímo v práci.

Na věku příliš nezáleží

Ať už je vám 25 nebo 60, přihlásit se jednoznačně můžete. Na CEMI nám na věku nezáleží, důležité je vaše nadšení a chuť ke studiu. K přijetí ke studiu stačí doklad o ukončeném alespoň bakalářském stupni vzdělání na vysoké škole nebo ukončené úplné středoškolské vzdělání s maturitou spolu s profesním životopisem s prokazatelnou manažerskou praxí.

Kdy začíná semestr a jak probíhá výuka?

Akademický rok začíná buďto v březnu nebo v říjnu, záleží na datu, kdy se rozhodnete přihlásit. Ve standardním případě studium trvá 1 rok, pokud využijete předtermín na obhajobu diplomové práce, je možné mít vše hotovo dokonce již za 9 měsíců.

Výuka na CEMI probíhá online, prezenčně se studenti setkávají pouze na úvodním soustředění, při obhajobě závěrečné práce a také při slavnostní promoci. Studium je tak vhodné i pro vytížené pracující, jelikož není potřeba nikam pravidelně dojíždět. Nutno podotknout, že ani účast na úvodním soustředění není povinná a také obhajoba diplomové práce může probíhat online formou.

Studijní programy jsou zaměřeny prakticky, předměty na CEMI vyučují zkušení lektoři se znalostmi z praxe a zároveň se zkušeností s lektorováním na univerzitách. Předměty jsou zakončovány vypracováním seminárních prací, v nichž pod vedením lektorů řešíte problémy ze své vlastní praxe. Obhajobou závěrečné práce je pak ukončeno i samotné studium.

Jak financovat MBA studium?

MBA studium může být příjemným zaměstnaneckým benefitem nebo do něj můžete investovat sami.

Zájemci o studium si mohou vybrat ze tří různých variant – MBA PURE, MBA PREMIUM a MBA PLATINUM s rozdílnou cenou a také různými benefity. Variantu MBA programu si vyberete při vyplňování přihlášky.

Jak poznat kvalitní studium MBA?

Mít za jménem titul MBA nemusí být vždy zárukou kvalitního vzdělání, důležité je zaměřit se na instituci, kde člověk studium absolvoval. Nutné je ověřit si délku studia, nabízené programy a jejich strukturu, lektory, kteří zde vyučují, a podobně. Pokud narazíte na instituci, která poskytuje MBA studium s možností absolvování již za pár týdnů, neověřitelnou akreditací, pochybnou skladbou nabízených programů a předmětů a nedůvěryhodnými lektory bez praktických zkušeností, rozhodně doporučujeme vyhnout se jí a raději investovat do vzdělání u ověřených poskytovatelů MBA studia. U nás na CEMI se můžete spolehnout na prvotřídní výuku pod taktovkou zkušených lektorů, výběr hned z několika studijních programů a délku studia skutečně odpovídající náročnosti MBA programů. O kvalitně studia na institutu CEMI svědčí i reference našich absolventů a prestižní britská akreditace ASIC Premier Institution, kterou jsme získali jako první ve střední Evropě.

 

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.