100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 30. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Investice do vzdělání ochrání vaše peníze před inflací

14. prosinec 2021
Investice do vzdělání ochrání vaše peníze před inflací

Ekonomická situace je nejhorší od roku 2008 a srovnatelná právě s touto ekonomickou krizí. Některé prognózy dokonce tvrdí, že inflace překročí hranici z roku 2008, kdy se v únoru vyšplhala až na 7,5 %. Aktuální inflace je podle ČNB 5,8 % a počítá se s tím, že v roce 2022 by se měla dlouhodobě pohybovat okolo 5 %. Znamená to, že pokud vám budou peníze jen tak ležet na účtu, budou ztrácet hodnotu. Ideálním řešením je peníze investovat, a to nejlépe do vzdělání – ukážeme vám, proč je to tak výhodné. 

Investice do vzdělání je investice do sebe

Investice do vzdělání je zároveň investicí do sebe. Investicí do našeho života a významnou dlouhodobou investicí, která nám ve výsledku může přinést větší zhodnocení než třeba akcie, investice do drahých kovů a podobně. Kvalitní vzdělání je dnes potřeba, protože doba se velmi rychle vyvíjí a jsou na nás kladeny stále vyšší nároky. Jednou z cest, jak tempu stíhat, je neustále se vzdělávat ve svém oboru. Zkrátka a jednoduše, dobré vzdělání nebude nikdy zbytečné

Vzdělání se vám vrátí a otevře vám nové možnosti

Investice do vzdělání je výhodnou investicí, která vám bude vydělávat prakticky celý život – minimálně po dobu vašeho produktivního života, kdy budete pracovat. Investice do vzdělání je mimo jiné také součástí osobního rozvoje, jedná se o celoživotní proces, který se vyvíjí podle kariérního rozvoje. Zároveň se vám společně s vyšším vzděláním otevřou i další nové možnosti

 

Rozhodně se vyplatí taková investice do vzdělání, která je zakončena minimálně hodnotným certifikátem. Ideální je ale spíše titul, protože ten se neodmyslitelně stane součástí vašeho jména. Právě proto se jako skvělá investice do vzdělání jeví studium MBA a získání titulu Master of Business Administration – není tak dlouhé jako běžné vysokoškolské vzdělání, ale může vám přinést podobné výhody. 

Kolik peněz přinese investice do MBA studia?

Nejde jednoznačně říct, kolik vám investice do MBA přinese, protože se to samozřejmě liší podle oboru nebo zaměstnavatele. Do velké míry záleží také na vás, jak moc dokážete svou výhodu v podobě MBA studia prodat. Není však přehnané tvrzení, že investice do MBA studia vám může během celého produktivního věku přinést až miliony korun navíc. Velmi perspektivní jsou pro MBA studium obory jako je finančnictví a pojišťovnictví nebo zdravotnictví, právě tady je přínos největší.

 

Chcete vědět, kolik vám může investice do vzdělání díky MBA studiu přinést? Spočítejte si jednoduše návratnost investice i výnos v kalkulačce finančního přínosu MBA studia

 

Například pokud působíte v oblasti finančnictví a pojišťovnictví a MBA na institutu CEMI byste dokončili ve věku 30 let, mohli byste si do důchodu vydělat průměrně 2 600 000 Kč navíc. Investice do MBA studia by se vám navíc vrátila už za 14 měsíců. Mimochodem, celých 269 milionů Kč je částka, kterou pomohlo MBA studium vydělat navíc všem absolventům institutu CEMI od roku 2012 (tedy od prvního absolventa), podle průzkumu renomované agentury STEM/MARK. 

Navíc získáte konkurenční výhodu

Investice do vzdělání je navíc velkou konkurenční výhodou. Situace na trhu práce je zatím stabilizovaná, ale se stoupající úrokovou sazbou a vyšší inflací se firmy nejspíš nevyhnou propouštění. Pokud budete mít jakoukoli výhodu navíc, můžete se propouštění vyhnout. A věřte, že MBA titul je dostatečným bonusem. Vždyť 91 % samotných absolventů MBA studia je přesvědčeno o výhodnosti takové investice, a to už mnoho vypovídá. 

Studium MBA zvládnete i při zaměstnání

Lidé mají často obavu, že studium při práci je až příliš náročné. Rozhodně není jednoduché, to ano, ale můžete ho zvládnout. Výhodou MBA studia na institutu CEMI je především to, že ho můžete studovat kompletně on-line. Díky tomu je takové studium při práci mnohem méně náročné. Ovšem lektoři vám budou k dispozici stejně, jako byste navštěvovali studium prezenčně. 

Další důvody, proč investovat do vzdělání

  • Získáte lepší přehled v oboru, znalosti, zkušenosti a konkurenční výhodu, která pro zaměstnavatele něco znamená. Budete kvalifikovanější než většina jiných uchazečů o práci.
  • Uděláte velký krok pro sebe a svůj osobní rozvoj. Studium MBA není jen o oborových znalostech, ale dá vám mnoho zkušeností, které využijete v běžném životě.
  • Udržujete se v obraze, máte přehled v nových trendech a získáte know-how, které můžete dál využívat. 
  • Návratnost investice je rychlejší než třeba v akciích. Prakticky se investice začne vracet hned po absolvování MBA studia nebo už v jeho průběhu, což potvrzují i reference našich absolventů. 

Investujte do vzdělání a studujte MBA na CEMI

Institut CEMI je jedničkou na trhu v ČR a SR podle počtu studentů. Navíc je to renomovaný vzdělávací institut s více než 10 let zkušeností. Oblíbené jsou například MBA obory jako Ekonomika a finanční management nebo třeba Podnikový management. Institut CEMI ale nabízí mnohem víc zajímavých MBA studijních oborů, ze kterých si určitě vyberete. Udělejte ještě dnes jednu z nejlepších investic.

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.