100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 77.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 23. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

​7 důvodů, proč získat titul MBA

26. květen 2021
​7 důvodů, proč získat titul MBA

Přemýšlíte nad tím, že rozšíříte své vzdělání o titul MBA? Nebo vás jednoduše zajímá, co lze MBA studiem získat? Titul Master of Business Administration je v českém prostředí stále rozšířenější nejen u manažerů, představujeme vám proto jeho výhody a důvody, proč mít titul MBA, a v čem může být užitečný třeba právě pro vás.

1. Učíte se prakticky a od zkušených odborníků

MBA studium je založeno na výuce předmětů odborníky, kteří svým studentům předávají nejen teorii, ale i know-how a praktické rady. Kdo vyučuje na CEMI? Naši lektoři jsou vysokoškolští pedagogové nebo zkušení odborníci z praxe. Nejen, že se podělí o své znalosti, rádi s vámi prodiskutují i konkrétní problémy a situace, se kterými jste se v práci setkali. Praktické jsou i závěrečné seminární práce, jejichž téma si studenti volí, a které mohou po celou dobu s lektory konzultovat. 

2. MBA můžete studovat online i při zaměstnání

Studium MBA lze absolvovat pohodlně z domova nebo kanceláře, probíhá totiž online. Nemusíte se tak trápit komplikovaným dojížděním ani čerpat dovolenou, kromě toho jste tak navíc ohleduplní i k životnímu prostředí, které nezatěžujete zbytečným cestováním, ubytováním atd. Naši studenti vše najdou přehledně v moderním e-learningovém systému. V něm jsou dostupné veškeré materiály, probíhá zde hodnocení předmětů i odevzdávání prací. Online formou probíhá i komunikace s lektory předmětů, spolužáky i studijním oddělením. Jaký je obsah a náročnost online MBA studia na CEMI? Na to odpovídá průzkum agentury STEM/MARK realizovaný v dubnu 2019.

3. Navážete nové užitečné kontakty

Díky studiu MBA se seznámíte s lektory se zkušenostmi z praxe, ale poznáte i řadu spolužáků ze stejného oboru. Najít tak můžete nové poradce, potenciální kolegy a přátele. Síť kontaktů, na které se můžete ve svém zaměstnání či při podnikání obrátit, se tak výrazně rozroste. Jaké spolužáky můžete na CEMI potkat? Podívejte se na reference našich absolventů.

4. Budete mít vyšší hodnotu na trhu práce

Díky titulu MBA získáte výhodu oproti vašim kolegům nebo případně konkurenčním uchazečům o zaměstnání, kteří mají pouze vysokoškolský akademický titul. Dle průzkumu agentury STEM/MARK o přínosech MBA studia na CEMI tuto výhodu pociťuje 73 % absolventů CEMI. Stejně tak 62 % absolventů uvedlo, že po absolvování MBA studia mají vyšší hodnotu pro firmu, ve které aktuálně pracují. Titul vám tak může pomoci i k povýšení.

5. Můžete si platově výrazně polepšit

Nejen, že titul MBA může zvýšit vaši hodnotu při hledání nové práce nebo účasti na výběrovém řízení, také vám může pomoci k vyššímu finančnímu ohodnocení. Pokud podnikáte, absolvování MBA studia a uplatnění nově nabytých znalostí vám může pomoci zvýšit i obrat firmy. Finanční přínos MBA studia je samozřejmě u každého individuální, orientačně si jej ale můžete spočítat pomocí našeho kalkulátoru.

6. Získáte větší rozhled a sebevědomí

I když už léta pracujete v oboru a jste považováni za odborníky, studium MBA vám může pomoci proniknout ještě hlouběji do problematiky oboru, kterou se standardně nezabýváte, a doplnit znalosti, které vám doposud chyběly. Komplexní studium vám nabídne větší rozhled, díky čemuž se posílí i vaše sebevědomí, sebedůvěra a ve svém okolí tak snadno získáte uznání a respekt. 

7. Vybrat si můžete z řady oborů i studia na míru

Výhodou MBA studia je také možnost vybrat si konkrétní obor a rozvíjet tak přímo znalosti potřebné pro vaše zaměstnání a oblast, které se věnujete. Předměty konkrétních oborů jsou koncipovány tak, aby nabídly studentům relevantní a užitečné informace, které reálně využijí. S nudnými a zbytečnými přednáškami se u nás nesetkáte. Studenti, kteří si nevyberou konkrétně zaměřený obor, ale i přesto chtějí zapracovat na svém manažerském vzdělání, mohou zvolit flexibilní program MBA, kde si mohou předměty nakombinovat do vlastního studijního plánu.

 

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.