100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 99.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 30. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

4 KROKY K VÝBĚRU KVALITNÍHO MBA STUDIA

29. březen 2017
4 KROKY K VÝBĚRU KVALITNÍHO MBA STUDIA

Moderní doba udává směr a tomu podléhají i nároky na kvalifikované zaměstnance. Pokud máte pocit, že již delší dobu setrváváte na stejné pozici a vaše práce vás nenaplňuje, je čas s tím něco udělat!

Staňte se pro svého zaměstnavatele nepostradatelným článkem pracovního týmu a buďte díky své píli vždy o krok napřed před svými kolegy. Díky profesnímu vzdělávání dostanete uznání od svého okolí a posunete se výš ve svém profesním životě. Studiem MBA tak budete zase o krok blíž své vysněné kariéře. Jak ale vybrat z nabídky vzdělávacích institutů ten, který vám zaručí kvalitní a odborné studium? Z nejčastějších dotazů a referencí našich absolventů jsme vybrali 4 podmínky, které pro ně byly při výběru MBA studia rozhodující.

1. Historie a reference

Jedním z hlavních kritérií, podle kterých byste se při výběru vhodného vzdělávacího institutu měli řídit, je jeho historie a reference. Právě absolventi jsou klíčem k objektivnímu hodnocení dané instituce a jejich poznatky vám pomohou si udělat vlastní představu o způsobu studia. Délka existence instituce svědčí o její stabilitě na poli konkurence i o zkušenostech v oboru vzdělávání. Počet studentů a spokojených absolventů pak už jen udávají atraktivitu a oblibu institutu.

 

Reference absolventů

 

2. Zahraniční akreditace Výběr MBA studia

Než se definitivně rozhodnete pro konkrétní vzdělávací institut, ujistěte se, zda splňuje přísné akreditační podmínky. To je jedna z možností, jak odhalit kvalitní a nekvalitní poskytovatele MBA studia. Mezi uznávané mezinárodní akreditace patří EQUIS (European Quality Improvement System), AACSB (Association to Advance Collegiate School), AMBA (Association of MBAs), FiBAA a ACBSP. V oblasti distančního a online vzdělání je mezinárodní asociací IADL (International Association for Distance Learning). 

3. Studium pod záštitou skutečných odborníků z praxe v jazyce, kterému rozumíte

Dalším měřítkem pro kvalitu vzdělávacího institutu je dozajisté tým lektorů, který zaštiťuje jednotlivé studijní obory. Lektoři by měli být nejlépe vysokoškolskými pedagogy s dostatečným přehledem a zájmem o danou oborovou problematiku anebo odborníky z praxe s bohatými profesními i lektorskými zkušenostmi. Zapomínat byste neměli ani na možnost studovat v jazyce, který je pro vás přijatelný. Vhodné jsou především instituty, které nabízejí studium jak v češtině, tak i pro zájemce o studium v cizím jazyce obory vyučované v angličtině.

 

Lektoři MBA studia

 

4. Způsob financování

Školné za studium MBA je v případě kvality poměrně vysoká a mnoho institucí si to dobře uvědomuje. Proto uchazečům umožňují rozdělit studium do několika splátek, které tolik nezatěžují rodinný rozpočet. Vždy je dobré informovat se i o možnosti využít profesní vzdělávání v rámci firemních odměn.

Tato 4 kritéria jsou základními prvky, které by měly být pro každý kvalitní institut samozřejmostí. Další doplňkové služby pro studenty jsou jistě milým benefitem ke studiu, ale nikdy by neměly zastínit to, podle čeho byste se měli při výběru řídit. Ať už se pro daný institut rozhodnete z jakéhokoli důvodu, to zásadní bude ležet vždy na vás, protože z MBA získáte tolik, kolik motivace, odhodlání a píle do něj sami vložíte.

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.