Online vs. prezenční studium

Jak vypadá prezenční forma studia, je všeobecně známo. Ne vždy si ale dokážeme představit studium, které je postavené pouze na online formě. Jelikož se nabídka studijních programů online neustále rozšiřuje, přinášíme vám základní srovnání online a prezenčního studia.


Docházení do školy
Pokud studujete prezenční formu, navštěvujete školu denně. Neustále vám někdo hlídá docházku a neomlouvá vás ani špatné počasí, ani to, že se vám ráno nechtělo z postele. Při online formě studia je vaší školou váš byt, vaše kancelář nebo jakékoliv místo, kde se právě nacházíte. Školu, kde jste zapsáni, navštívíte možná jednou, dvakrát za studium. Šetříte čas, který byste jinak věnovali dojíždění do školy, a tím zároveň ušetříte peníze obvykle vynakládané na dojíždění.


Průběh zkoušek
Při prezenční formě jsou zkoušky opravdovým stresem. A je jedno, jestli píšete test nebo vaše znalosti ověřuje sám vyučující. Vždy máte rychlý tep, zpocené ruce, chtěje se vám hlas a nemůžete si vzpomenout na správnou odpověď, i když víte, že jste se pečlivě připravovali a odpověď někde v hlavě máte. Naproti tomu je online zkoušení značně příjemnější. Samozřejmě, že se musíte na zkoušku připravovat a dostat do hlavy stejné množství učiva, ale zkoušku nejen, že děláte ve chvíli, kdy se cítíte zcela připraveni, ale hlavně bez stresu a z pohodlí vašeho domova. Jediným stresem je pro vás časový limit, do kterého musíte test splnit.


Sociální kontakty
Prezenční forma studia je jeden velký sociální kontakt. Poznáváte nové lidi, vytváříte si přátelství a získáváte kontakty, které se vám budou hodit ve vašem osobním i profesním životě. Při online studiu můžete kontakty na budoucí obchodní partnery vytvářet také - a to v rámci komunikačních kanálů navržených právě pro sdílení informací mezi studenty. Navíc budete více komunikovat se svými lektory, kteří vám značně pomohou s posunem ve vaší kariéře.


Online vs. prezenční studium
Stále častěji se budete setkávat s nabídkami na online studium. Na některých typech škol dokonce online formy téměř vyřadily ty tradiční. Příkladem je další profesní vzdělávání (MBA, LLM studium apod.), které vyšlo vstříc uchazečům, kteří jsou značně pracovně vytížení a jiná forma studia by pro ně byla nereálná. Online i prezenční forma studia mají své výhody i nevýhody, ale v každém případě hrají obě důležitou roli v našich vzdělávacích institucích.

 

Podobné články

I want to know more
I want to know more

We will be happy to answer all your questions about MBA studies.
Do not hesitate to contact us.

I acknowledge the processing of personal data.
frame-scrollup