MBA za jeden rok

Master of Business Administration (MBA) patří celosvětově mezi nejoblíbenější formu dalšího profesního vzdělávání. Jeho obliba roste i v České republice. A důvodů je hned několik. Od těch založených na vzdělávání a zvyšování kvalifikace přes ty finanční, které souvisejí s kariérním růstem, až po ty praktické, související se způsobem a formou studia. Právě praktická stránka vzdělávacího procesu je důvodem, proč je MBA stále oblíbenějším typem dalšího vzdělávání.


Proč tomu tak je? Díky možnostem, které studium MBA nabízí. Studovat je totiž možné online a navíc během relativně krátkého času. Na vytoužený titul si totiž studenti mohou sáhnout již po jednom roce studia. Získat titul MBA za jeden rok není skutečně nic nereálného. Mnoho absolventů CEMI se o tom přesvědčilo na vlastní kůži. Nezáleží totiž na tom, jak dlouho studujete, ale jak efektivní vaše studium je. S délkou studia v žádném případě neroste jeho kvalita a efektivita, protože ta souvisí výhradně s konkrétní vzdělávací institucí.


MBA za jeden rok má řadu výhod, které souvisejí i s typem studentů. Studium totiž využívají především manažeři a zaměstnanci, kteří touží po profesním růstu. A pokud toužíte po profesním růstu, chcete ho hned a ne čekat několik let na získání titulu. Nemluvě o pracovní vytíženosti studentů, kteří právě jednoleté studium oceňují nejvíce. Ačkoliv jednoleté studium k tomu svádí, titul MBA nelze získat snadno a rychle bez snahy studenta. Vždy je k jeho získání důležitá píle a studijní úsilí.


Nezáleží tedy na tom, zda studujete MBA rok nebo dva, ale na tom, jak přínosné pro vás studium je. Proto vybírejte kvalitní vzdělávací instituce, zajímejte se o lektory, reference absolventů, ale i na obory, které konkrétní škola poskytuje. Díky tomu se ujistíte, zda pro vás bude získání titulu MBA za jeden rok přínosné či nikoliv.

Podobné články

I want to know more
I want to know more

We will be happy to answer all your questions about MBA studies.
Do not hesitate to contact us.

I acknowledge the processing of personal data.
frame-scrollup