100% ONLINE STUDIUM MBA, MSc & LLM JIŽ OD 77.900 KČ - PŘIHLÁŠKY DO 23. 06. 2024
Kalkulátor finančního přínosu MBA studia Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

Nejlepší knihy pro osobní rozvoj. Máme pro vás 9 tipů

12. květen 2021
Nejlepší knihy pro osobní rozvoj. Máme pro vás 9 tipů

Hledáte cestu k tomu, jak se stát lepším člověkem? Potřebujete novou motivaci do pracovního života, chcete lépe vyvažovat kariéru a soukromí nebo například zvládnout time management a jednoduše to dotáhnout v životě dál a být šťastnější? Nechte si poradit od odborníků. Vytvořili jsme pro vás seznam námi osvědčených a všeobecně nejlépe hodnocených knih o osobním rozvoji a motivaci, které vám pomůžou posunout se tím správným směrem.

Čtyřhodinový pracovní týden

Jak být efektivní, nepromarnit kus života v práci a zároveň mít nejen dostatek peněz, ale i času a svobody? Kniha Timothyho Ferrisse ukazuje, jak toto zdánlivě nemožné dokázal sám autor a jak to můžete zvládnout i vy. Kromě motivujícího příběhu poskytne řadu praktických rad, jak na zjednodušení pracovních úkolů, automatizaci podnikání a celkovou efektivitu v životě.

Radikální otevřenost

Jak být dobrým šéfem, který dokáže sdělit svým podřízeným kritiku a zároveň je nenaštvat? Kim Scottová ukazuje, jak na efektivní management díky radikální otevřenosti. Kniha vám osvětlí, že pro dobré šéfování je nutné mít o své podřízené silný osobní zájem, sdělovat jim zpětnou vazbu na jejich práci bez váhání, ale také od nich zpětnou vazbu přijímat.

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Tak trochu jiná motivační kniha je ideální pro všechny skeptiky, kteří berou literaturu o osobním rozvoji s rezervou. Mark Manson v knize ukazuje, že je v pořádku nebýt pořád pozitivní a dobře naladěný, ale důležité je naučit se žít i s negativy, které vám život přinese. Bonusem je i velmi jednoduchý a až hovorový styl knihy, díky kterému jsou základní myšlenky snadno pochopitelné.

Faktomluva

Pokud vás občas přepadnou negativní myšlenky a máte pocit, že to s celým světem jde z kopce dolů, je Faktomluva Hanse Roslinga tou správnou knihou, která vám může zlepšit nejen den, ale i celý život. Kniha ukazuje na ověřených výzkumech, statistikách a datech, že některé věci jsou ve skutečnosti lepší, než vypadají. Vyvrací zavedené negativní mýty například o chudobě nebo třeba průměrné délce života a dalších jevech.

Konec prokrastinace

Chorobné odkládání úkolů se občas nevyhne nikomu z nás. Sami se tak okrádáme o volný čas a možnost žít naplno a s méně starostmi. Petr Ludwig se svým bestsellerem Konec prokrastinace, na který navázal sérií přednášek, ukazuje, jak být produktivnější, využívat svůj čas naplno a prožít každý den na maximum. Vychází přitom z výzkumů světových univerzit na téma motivace, rozhodování a produktivity.

Bohatý táta, chudý táta

Chcete se stát finančně nezávislým a úspěšným? Kniha Roberta T. Kiyosakiho a Sharon L. Lechterové vás zavede do světa psychologie tvoření bohatství. I přes podtitul knihy „Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne“, nečekejte návod na rychlý zisk peněz ani seznam praktických rad. Kniha vás ale zaručeně naučí přemýšlet nad investicemi, ale i finančním světem obecně.

Management osobního rozvoje

Kniha doc. Evy Bedrnové, Daniely Pauknerové a kol. je považována za bibli osobního rozvoje v České republice a je nezbytností pro všechny, které opravdu seriózně zajímá duševní hygiena, sebeřízení a efektivní životní styl. Obecnější zásady nebo pravidla, jejichž respektováním se člověk snáze vyhne nepříznivým vlivům a lépe najde cestu ke svému úplnějšímu rozvoji jsou zde uváděny v souvislosti s praktickými životními situacemi a na pozadí konkrétních příkladů. Svým čtenářům může proto poskytnout podněty k sebereflexi, hlubšímu zamyšlení a v optimálním případě i k nastartování změn v jejich životě.

Jak získávat přátele a působit na lidi

Kniha Dalea Carnegieho byla poprvé vydána v roce 1936 a desítky let se drží na vrcholku žebříčku oblíbenosti, co se knih o osobním rozvoji a mezilidských vztazích týče. Radí, jak správně jednat s lidmi, stát se oblíbeným a vůdčí osobností. Naučí vás pochopit mezilidské vztahy a zajistit, aby lidé rádi dělali to, co chcete vy.

7 návyků skutečně efektivních lidí

Pokud hledáte plán osobního rozvoje, kniha Stephena R. Coveyho vám může poskytnout základní rady, kterými se řídit. Naučí vás, jak si osvojit základní principy pro maximalizaci vašeho potenciálu, mezi které patří férovost, trpělivost, čestnost, důstojnost a další. Cílem knihy je pomoci člověku zbavit se závislosti na druhých, a naopak naučit jej vzájemnosti mezilidských vztahů.

Chcete se o osobním rozvoji, leadershipu a budování úspěchu dozvědět více, ale knihy nejsou pro vás to pravé? Doplňte teoretické znalosti o tipy z praxe. Naše MBA studium umožňuje absolvovat předměty jako Management osobního rozvoje, Koučování nebo Moderní managment a leadership stejně jako osvojit si další znalosti a dovednosti vhodné nejen pro manažery.

 

 

Chci vědět více
Chci vědět více

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy o studiu MBA či LLM.
Neváhejte nás proto kontaktovat.

Beru na vědomí zpracování osobních údajů.

Kalkulátor finančního přínosu MBA studia

* Data v kalkulaci vychází z průzkumu mezi absolventy MBA studia na institutu CEMI, realizovaného agenturou STEM/MARK v červnu 2022.