Stipendium pro handicapované - Tereza Pařilová

Postřehy paní Pařilové k jednotlivým studijním etapám

 

Zahájení studia:

První dojem ze zahajovacího setkání jsem měla dobrý. Líbilo se mi úvodní seznámení se studijními podmínkami a ukázka e-learningového prostředí, které jsem do té doby měla možnost vyzkoušet pouze v demo verzi. Setkali jsme se se všemi přednášejícími prvního semestru, každý z nich vedl přibližně hodinový blok s informacemi o předmětu, konzultacích, požadavky na ukončení předmětu a informovali o možnostech diplomových prací, ochotně také odpovídali na naše otázky. S napětím očekávám, jak proběhne „semestr“ formou e-learningu a těším se, že si budu moci přípravu i zkoušky časově organizovat sama.

 

 První semestr:

První semestr utekl dost rychle. Díky studijním materiálům jednotlivých předmětů jsem si ujasnila, o čem chci psát diplomovou práci, co mi nejvíc „sedne“ a bude mít význam. V průběhu komunikace s lektory jsem si také rychle vybrala svou vedoucí. Napsala jsem tři seminární práce, které díky volnosti sylabů jednotlivých předmětů zapadají do sebe a vytváří základ pro práci diplomovou. Dva online testy jsem splnila hned na začátku zkouškového období, i když příprava na ně byla už poněkud náročnější, než jsem čekala.

Líbí se mi možnost vypracovat online test kdykoliv v rámci zkouškového období. Jsem totiž noční pták a nejlépe se mi pracuje pozdě večer. Druhý semestr považuji trochu za výzvu, ale věřím, že studium zvládnu stejně dobře, jako v prvním semestru. Na vypracování diplomové práce a její obhajobu už se těším. Myslím, že mám dobrou vedoucí a zajímavé téma.
 

Druhý semestr:

Nový, a zároveň poslední, semestr nám začal v říjnu. Z pracovních důvodů jsem se bohužel nemohla zúčastnit společného jednodenního setkání v Praze, které jsem v prvním semestru považovala za přínosné. Ve studijním systému Fronter jsou ale vloženy prezentace ze setkání, které obsahují i požadavky k uzavření předmětů a jsou dobře vysvětlené. Uvidíme, co přinese zkouškové období a obhajoba diplomové práce. Docela se těším.
 

Zakončení studia:

Studium na CEMI jsem si vybrala především kvůli nabídce oboru Management zdravotnictví, protože medicína a studium kognitivních poruchy jsou mojí zálibou a částečně i povoláním. Věřím, že v dnešní konkurenční době je pro vedoucí pozice ve výzkumných skupinách a institucích každé profesní vzdělání výhodou. Za pozitivní jsem pokládala také online výuku, kterou jsem si do jisté míry mohla časově koordinovat sama, a uzavírání většiny předmětů formou seminární práce. Některé předměty byly z mého pohledu spíše doplňující, jiné mně však dávaly velkou možnost výběru tématu, které jsem považovala za využitelné vzhledem k mým plánům do budoucna. Management ve zdravotnictví má velmi širokou škálu zaměření, a tak si každý může vybrat “svůj” předmět, přičemž nakousne i příbuzná témata. Ráda bych jednou vedla výzkumný tým, kde umění dobře zvolené strategie, vize a komunikace s týmem odborníků určitě budu potřebovat, a to jsem si především v předmětu Management zdravotnických služeb I zkusila nanečisto.

Chci vědět více
Chci vědět více

Máte dotaz ke studiu nebo si chcete nechat zasílat naše newslettery?
Zanechte nám na sebe telefon či e-mail a my vás rádi kontaktujeme.

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení, z jejichž odběru je možné se kdykoli odhlásit.
frame-scrollup