Co je titul LL.M.?

Titul LL.M. (KORPORÁTNÍ PRÁVO) je mezinárodně uznávaným profesním neakademickým titulem, který je uváděn, stejně jako ostatní angloamerické tituly, za jménem. Je určen zejména pro osoby s právnickým vzděláním nebo pro absolventy neprávnických oborů s právní praxí.

Studium LLM je studiem profesním, které doplňuje a dále rozšiřuje vysokoškolské vzdělání. Není tedy náhradou klasického vysokoškolského vzdělání, ale nástrojem celoživotního vzdělávání. Absolventi studia získávají přehled o právních oblastech, které souvisejí s obchodní a podnikovou praxí, a to včetně mezinárodního práva. Výhodou tohoto typu profesního vzdělávání je široký důraz na praktické využití daných znalostí. Studenti absolvují předměty, jako jsou korporátní právo, corporate governance, insolvenční právo, hospodářské a obchodní právo EU, evropské i mezinárodní právo soukromé nebo právo mezinárodního obchodu. Zvláště oblast mezinárodního práva je v dnešní době klíčová pro praktické využití a další uplatnění absolventa.
 

llm

Studium umožňuje zvýšení kvalifikace, rozšíření znalostí, ale je také způsobem, jak se odlišit na trhu práce. Díky titulu LL.M. získávají absolventi konkurenční výhodu, která může usnadnit jejich uplatnění na pracovním trhu.  Zaměstnavatelé totiž upřednostňují uchazeče s titulem LL.M., který dokládá široké odborné právnické vzdělání, ale i zájem uchazeče o další vzdělávání.

Studium LLM je ideálním prostředkem profesního vzdělávání vrcholových manažerů, ředitelů společností, právníků, advokátů, soukromých podnikatelů, ale i pracovníků veřejné správy.
 

Zjistit více

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Máte dotaz ke studiu nebo si chcete nechat zasílat naše newslettery?
Zanechte nám na sebe telefon či e-mail a my vás rádi kontaktujeme.

frame-scrollup